درباره ما

مجموعه نکوکارتن فعالیت تولیدی خود را از سال ۱۳۷۳ با هدف تولید جعبه هایی از جنس مقوا و کارتن آغاز نموده است.
این مجموعه در سال ۱۳۸۰ با در نظر گرفتن بازارهای بزرگتر و جهانی با برنامه ریزی ۱۰ ساله، ماشین آلات تولیدی خود را ارتقا داده است.در این راستا ،این مجموعه با خرید ماشین آلات لمینتی فول اتوماتیک- سیستم دایکات فکی و بابس،دستگاه های لب چسب فول اتوماتیک وهمچنین خرید دستگاه های تولید ورق از عرض ۱۲۰تا ۲ متر ،سیستم خود را آماده خدمتگذاری به مشتریان و صاحبان صنایع نموده است.با دید توسعه این صنعت و تغییر سلایق مشتریان در صنعت بسته بندی به سمت و سوی برندسازی وعلمی شدن مجموعه نکوکارتن با افقی جدید در حوزه صنعت بسته بندی ،اطلاع رسانی را از سال ۱۳۹۰ آغاز نموده است تا بتواند با ایجاد فضای علمی و آموزشی تحقیقاتی دین خود را به این صنعت ادا بنماید.لذا در این زمینه دست تمامی صاحبان صنایع ،دوستان و فعالان این صنعت را به گرمی می فشاریم.
امید داریم با کمک ایزد منان و یاری شما عزیزان در ادامه این راه موفق باشیم.

خدمات قابل ارئه توسط این مجموعه:

  • خدمات قابل ارائه در مجموعه نکوکارتن:
  • مشاوره در امر بسته بندی کارتنی(شامل طراحی شکل و فرمت کارتن)توسط واحد مشاوره
  • طراحی و ماکت سازی اولیه توسط واحد تبلیغات و طراحی
  • قالب سازی توسط واحد قالب سازی نکوکارتن به صورت لیزری و معمولی
  • انجام خدمات چاپ مستقیم بر روی کارتن با دستگاه فلکسور چهار رنگ و خدمات  چاپ
  • افست برای کارتن های لامینتی
  • خدمات پوششی (شامل سلفون مایع،سلفون معمولی و یووی)
  • آماده سازی و فروش جعبه های کارتنی از جنس سینگل فیس ۳ لا و ۵ لا لامینتی و معمولی

چارت سازمانی صنایع بسته بندی نکوکارتن

جهت مشاهده در سایز بزگتر بر روی عکس کلیک کنید.

 در صنایع بسته بسته بندی نکوکارتن چه می گذرد؟

صنایع بسته بندی

درباره روند کار در صنایع بسته بندی نکوکارتن بیشتر بدانید : 

در این  مبحث می خواهم در مورد سؤالاتی که ممکن است در زمینه کار و شغل ما در ذهن شما ایجاد شود توضیح بدهم شاید شما نیز بتوانید با شناخت بهتری  از خدمات تولیدی ما استفاده کنید. گروه تولید صنایع بسته بندی نکوکارتن مجموعه ای از کارخانه جات تولیدی می باشد که یک پروژه در مجموعه با زنگ تلفنی از طرف یک مصرف کننده یا تولید کننده کالای خاص در واحد دفتر مرکزی نکوکارتن آغاز می شود.

وقتی شخصی با صنایع بسته بندی نکوکارتن تماس حاصل می کند از ما در مورد اینکه محصول تولیدی خود را چگونه بسته بندی و پوشش دهی کند مشاوره می گیرد.

بسته بندی لازم جهت کالای مورد نظر شما چه به صورت شیشه ای، پلاستیکی، چوبی و در نهایت جعبه کاغذی یا کارتنی باشد در این واحد بر روی آن بررسی خواهد شد و در همه این موارد به شما دوست عزیز مشاوره رایگان داده خواهد شد.

چنانچه مشاوره به این مطلب ختم شود که مجموعه نکوکارتن در مورد بسته بندی شما تحقیقات کامل به عمل بیاورد و بهترین بسته بندی را به شما معرفی و ارائه نماید در این مرحله پروژه معنای جدی تری به خود میگیرد .

 اگر کالای شما نیاز به بسته بندی پلاستیکی، شیشه ای یا چوبی داشته باشد که به صورت ترکیبی با کاغذ یا بروشور ارائه شود در این صورت  کار شما تحت نظارت کارشناسان طراحی و کنترل کیفی ما به شرکای تجاری تولید کننده این محصولات انتقال داده خواهد شد و در همه مراحل پیگیری  ونظارت با مجموعه خواهد بود.

اگر کالای تولیدی شما نیاز به بسته بندی وجعبه  کاغذی ویا جعبه کارتنی داشته باشد پروژه در مجموعه های تولیدی نکوکارتن به صورت مستقیم پیش خواهد رفت.

در گروه تولیدی نکوکارتن کاغذ مورد نیاز جهت تولید ورق کارتن وارد کارخانه ورق سازی می شود. کاغذ با دستگاه تولید ورق کارتن به عرض cm160 و با گام فلوت C و یا E سه لایه و یا پنج لایه به ورق کارتن تبدیل می شود. ورق تولید شده جهت تولید کارتن با چاپ مستقیم به واحد تبدیل انتقال داده می شود و با دستگاه چاپ ۳ رنگ عرض cm 170 و طول cm 240 و بسته به نیاز مشتری چاپ می شود.بعد از چاپ با دستگاه دایکات ویا روتاری و یا فلکسور به صورت شکل هندسی مورد نیاز تبدیل می شود.

در صورت لمینتی بودن کارتن مورد نیاز ورق خام به واحد لمینتی  منتقل شده تا برای انجام لمینت و شکل هندسی آماده شود.

 صنایع بسته بندی چیست

فاز ۲

پروژه محول شده توسط مشتری ممکن است که به صورت جعبه از جنس مقوا بوده و یا اینکه جعبه ای کارتنی به صورت لمینت شده باشد که نیاز به پوستر مقوایی چاپ شده داشته باشد.

برای انجام این قسمت از کار مقوای مخصوص با گرماژ و استاندارد مورد نیاز جعبه یا کارتن لمینتی از بازار خریداری شده و وارد واحد چاپخانه شده و با دستگاه چاپ به عرض و طول ۱۰۰*۱۴۰ چاپ می شود. بعد از چاپ مقوا وارد واحد جعبه سازی شده و با دستگاه بابس به شکل هندسی مورد نظر درآمده و در نهایت با دستگاه جعبه چسبانی دو طرف آن چسب زده شده و به شکل جعبه در می آید. در این مرحله کار جعبه مقوایی به اتمام رسیده و بعداز بسته بندی مناسب آماده حمل به کارخانه مورد نظر می باشد اما در صورتی که پوستر چاپ شده جهت کارتن لمینتی باشد به واحد لمینتی ارسال می گردد. در واحد لمینتی در صورت نیاز به پوشش دهی پوستر به سلفون این کار در همان واحد انجام شده و بعد توسط دستگاه لمینت اتوماتیک عرض ۱۳۰ بر روی ورق کارتن لمینت می شود. بعد از لمینت کارتن توسط دستگاه دایکات به شکل هندسی مورد نیاز درآمده و آماده جعبه چسبانی می گردد و دو طرف آن با چسب یا منگنه به هم متصل می گردد. در انتها کارتن توسط تسمه و یا سلفون بسته بندی گردیده و آماده ارسال به کارخانه مصرف کننده می گردد.

در طول این مسیر واحدهای دیگر مجموعه شامل واحد طراحی، گرافیک، قالبسازی و واحد کنترل کیفی تمامی تلاش خود را جهت یک خروجی با کیفیت و استاندارد تعریف شده در مجموعه نکوکارتن انجام می دهند.

آنچه در چند سال اخیر در تفکرات ما می گذرد اینست که با ایجاد بسته بندی های نوین با طراحی های زیبا تحولی در صنعت بسته بندی بدهیم. برای انجام این منظور سایت نکوکارتن جهت انتشار این تفکرات و مقالات موجود در این زمینه آغاز به کار کرد.

اگر اخبار موجود در صنعت بسته بندی را مطالعه فرمایید متوجه می شوید که کشور ما ایران هر روز بیشتر از دیروز نیاز به بسته بندی های متفاوت و جذابتر در بازار جهانی دارد.

به نقل از استاد دمینگ (متحول کننده صنعت خودروسازی تویتا و بنیانگذار سیستم تی کیو ام) مجموعه ها به گونهای باید عمل نمایند که به ارتقای جامعه خودشان در زمینه کیفیت و تولید ناب کمک نمایند.

صنایع بسته بندی نکو کارتن  تمامی تلاش خود را خواهد کرد تا بتواند درمحقق کردن این تفکر گام بردارد واین پیام را رسالت خود قرار داده است.